ЧІТКІ ТЕРМІНИ СЛУЖБИ Й ФІНАНСОВІ БОНУСИ
МІЛЬЙОН ГРИВЕНЬ ОДНОРАЗОВОЇ ДОПОМОГИ ОТРИМУВАТИМУТЬ НЕ ЛИШЕ ДОБРОВОЛЬЦІ ЗСУ
УРЯД РОЗШИРИВ ПЕРЕЛІК ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ, ЯКІ ПОТРАПЛЯЮТЬ ПІД ДІЮ ПРОЄКТУ «КОНТРАКТ 18-24». ЦЕ ПЕРЕДБАЧАЄ ПОСТАНОВА №153. ВІДТЕПЕР ОДНОРАЗОВУ ВИПЛАТУ В ОДИН МІЛЬЙОН ГРИВЕНЬ ЗА ЦІЄЮ ПРОГРАМОЮ ЗМОЖУТЬ ОТРИМАТИ Й ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІ НАЦГВАРДІЇ ТА ПРИКОРДОННИКИ.
- Мета цього проєкту – заохотити українців віком від 18 до 24 років, котрі наразі не підлягають мобілізації, але готові приєднатися до ЗСУ на один рік.
- Контракт передбачає не лише чітко визначений термін служби, але й фінансові бонуси. Зокрема, щомісячне грошове забезпечення до 120 тисяч гривень, доплати за бойові завдання і мільйон гривень грошової допомоги від держави. Якщо її раніше надавали лише особам до 25-літнього віку, які перебувають у лавах ЗСУ, то тепер така підтримка поширюється на військовослужбовців Національної гвардії та Державної прикордонної служби. Добровольцям також пропонують іпотеку під %, безплатне навчання в університеті й дають дозвіл на виїзд за кордон після року служби.
- ЧИ ПІДПАДАЮТЬ ПІД ДІЮ ПРОЄКТУ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІ ВІКОМ ДО 25 РОКІВ, ЯКИХ МОБІЛІЗУВАЛИ РАНІШЕ?
- Право на виплату допомоги від держави та інші передбачені проєктом пільги мають військовослужбовці, які були прийняті або призвані на службу з 24 лютого 2022 року і не досягли на той час 25-літнього віку – за умови, що брали участь у бойових діях не менше як шість місяців. Якщо цей термін менший, виплата здійснюється пропорційно до часу служби, з розрахунку 1/6 від мільйона гривень за кожні сумарні 30 днів безпосередньої участі в бойових діях.
- Також допомогу виплачуватимуть військовим до 25 років, які брали участь у бойових діях на тимчасово окупованих територіях, у «сірій зоні» , або на територіях Росії. При цьому не має значення, чи був військовослужбовець мобілізований за призовом на службу, чи самостійно уклав контракт з військовою частиною. Однак це право не поширюється на осіб, котрі брали участь у бойових діях до свого 25 річчя під час АТО/ООС.
- ЯКІ ЩЕ НОВАЦІЇ ЗАПРОВАДЖЕНО НОВОЮ ПОСТАНОВОЮ КАБМІНУ?
- Відповідно до нового порядку військовослужбовці віком від 18-25 років можуть самостійно обрати вакантну посаду у військовій частині.
- Ще однією новацією є те, що медичний огляд добровольців до 25-літнього віку проводиться позачергово і в закладах охорони здоров’я, що уклали відповідний договір із НСЗУ.
- Також для цієї категорії осіб спрощено проходження медогляду, зокрема обстеження у психіатра.