A A A K K K
людям із порушенням зору
Комунальний заклад "Публічна бібліотека Кам'янка-Бузької міської ради"
м. Кам'янка-Бузька

ВІН МАВ ТАЛАНТ ЛЮДЯНОСТІ. І ВРОДЖЕНИЙ, І ВИСТРАЖДАЛИЙ…

Дата: 22.04.2025 10:02
Кількість переглядів: 6

(105 річчяФото без опису від дня народження Г. М. Тютюнника)

У народі споконвік побутує давня теза: великі часи народжують великих людей.💪 Істинність цієї тези підтвердилась на прикладі життя і творчості ГРИГОРІЯ МИХАЙЛОВИЧА ТЮТЮННИКА🌟.

Народився Григорій Михайлович у с. Шилівці Зіньківського району Полтавської області 23 квітня 1920 року.

Незважаючи на місце народження, жителі м. Кам’янка-Бузька вважають Григорія Михайловича своїм земляком, близьким і рідним. Воно цілком закономірно, бо в нашому місті пройшли кращі роки його життя. Його іменем названа школа 🏢 Кам’янці-Бузькій, де викладав письменник, на будинку, де мешкав , встановили меморіальну дошку.

Трудова біографія Григорія Михайловича почалася з нелегкої, але благородної праці вчителя-словесника у Львівському культпросвітучилищі, співробітником львівського журналу «Жовтень», а з 1947 року – Кам’янка-Бузькій середній школі №2 🏢. На педагогічній роботі 👨‍🏫він ішов по висхідній: працював заступником директора по навчальній роботі молоді, згодом – інспектором шкіл районного відділу освіти.

Педагогічну роботу 👨‍🏫Григорій Михайлович органічно поєднував з літературною діяльністю 📓. Його весь час тривожила думка, що для літературної діяльності 📓залишається мало часу, доводиться урізувати години для сну і відпочинку.

Творчий доробок 📚митця складають збірку оповідань « Зоряні межі» (1950), повість «Хмарка сонця не заступить» (1957). Вже після смерті письменника світ побачив його збірку поезій воєнного часу «Журавлині ключі», яка опублікована 1963 року.

Роман 📘Григорія Тютюнника «Вир», який був написаний, коли письменник проживав у нашому місті, посідає особливе місце як у творчості письменника, так і в історії українського письменства. Його поява стала справжньою подією в літературному житті, засвідчила поступове, але неухильне одужання і відродження національної словесності після того удару, якого завдали їй десятиліття сталінського фізичного та ідеологічного терору. За роман 📘«Вир» письменник був нагороджений Шевченківською премією 🥇, нажаль після смерті. Помер Григорій Тютюнник 29 серпня 1961 року. Похований на Личаківському цвинтарі.

Проходять роки, десятиліття, але жителі нашого міста зберігають світлу пам’ять про людину, яка піднялася на вершину свого таланту і великої духовної краси. Не забувають дороги, що веде на Личаківський цвинтар у Львові.

Фото без опису

Liudmyla Borachok Olga Lyshanec Інга Мартинюк 

#БібліоВулик

#літературне_краєзнавство


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування