УСЕ ПРО ДОПОМОГУ ОДИНОКИМ МАТЕРЯМ І МАЛОЗАБЕЗПЕЧЕНИМ
Дата: 17.10.2024 09:49
Кількість переглядів: 10
- ЗА ЯКИХ ОБСТАВИН ЖІНЦІ НАДАЄТЬСЯ СТАТУС ОДИНОКОЇ МАТЕРІ Й ВОНА НАБУВАЄ ПРАВА НА СОЦІАЛЬНУ ДОПОМОГУ?
- Право на цей вид допомоги на дітей мають одинокі матері, які не перебувають у шлюбі. За умови , що у свідоцтві чи іншому документі про народження дитини відсутній запис про батька. Або ж запис про батька проведено в установленому порядку органом державної реєстрації актів цивільного стану за вказівкою матері дитини.
- А ЯК ВЛАСНЕ ЖІНЦІ ПІДТВЕРДИТИ, ЩО ВОНА – МАТИ-ОДИНАЧКА?
- Документальним підтвердженням факту виховання та отримання дитини без участі батька є витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження дитини, виданий РАЦСом. А також – довідка про народження, видана виконавчим органом сільської, селищної чи міської ради, із зазначенням підстави для внесення відомостей про батька до актового запису про народження дитини, якщо батьківство не встановлене.
- ЯК ОДИНОКИМ МАТЕРЯМ ОТРИМАТИ СОЦІАЛЬНУ ДОПОМОГУ? І В ЯКОМУ РОЗМІРІ ВОНА ВИПЛАЧУЄТЬСЯ?
- Для призначення допомоги на дітей одиноким матерям слід звернутись до органу соцзахисту чи ЦНАПу й подати відповідну заяву, що складається за формою, затвердженою Мінсоцполітики. Окрім того , необхідна декларація про доходи та майновий стан (у ній зазначається інформація про склад сім’ї); довідка про доходи (у разі зазначення у декларації доходів, інформація про які відсутня в ДПС, ПФУ, у фондах соцстрахування тощо), або письмове пояснення із зазначенням розміру доходів; витяг з Держреєстру; копія свідоцтва про народження дитини. У 2024 році розмір прожиткового мінімуму для дитини віком до 6 років становить 2563 гривні, а 6 до 18 років – 3196 гривень. Допомога виплачується протягом шести календарних місяців.