ПРИЗНАЧАЮ СПАДКОЄМЦЕМ ДІДУСЯ
(ВІДТЕПЕР ОТРИМАТИ КОМПЕНСАЦІЮ ЗА ЗАГИБЛОГО ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦЯ МОЖУТЬ НЕ ЛИШЕ ДІТИ, БАТЬКИ ТА ДРУЖИНА)
#BIBLIOвулик
#Бібліоадвокат
Набув чинності новий закон щодо призначення і виплати одноразової грошової допомоги. Згідно з ним , військовослужбовці та деякі інші категорії осіб зможуть самі визначати, хто отримає 15 мільйонів гривень компенсації від держави у разі їх загибелі.
-ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЕЦЬ має право скласти в довільній письмовій формі особисте розпорядження про виплату одноразової грошової допомоги особам на його вибір, визначивши розмір частки таких осіб у відсотках. Документ має засвідчити нотаріус або командир військової частини. Оригінал особистого розпорядження зберігатиметься у районних чи міських територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки за місцем призову на військову службу. Якщо військовий захоче внести зміни в особисте розпорядження, то він у будь-який момент може скласти нове. Зміст такого документа заборонено розголошувати до офіційного встановлення факту загибелі особи, котра його склала.
-КРІМ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ, МОЖУТЬ СКЛАДАТИ ТАКЕ ОСОБИСТЕ РОЗПОРЯДЖЕННЯ:
-особи рядового і начальницького складу служби цивільного захисту;
-працівники об’єктів критичної інфраструктури;
-державні службовці;
-посадовці місцевого самоврядування та поліцейські.
- Розмір і порядок виплати компенсації визначається відповідними законами щодо кожної категорії осіб.
-НЕЗАЛЕЖНО ВІД ЗМІНИ ЗАПОВІТУ МАЄ ПРАВО НА ЧАСТКУ КОМПЕНСАЦІЇ:
-малолітні, неповнолітні та повнолітні діти, непрацездатна вдова чи вдівець та непрацездатні батьки загиблої особи.
ЯКЩО ОСОБИСТОГО РОЗПОРЯДЖЕННЯ НЕМАЄ, ПРАВО НА КОМПЕНСАЦІЮ МАЮТЬ:
-діти, зокрема усиновлені, зачаті за життя загиблої особи та народженні після її смерті, а також діти, стосовно яких загиблу особу за її життя було позбавлено батьківських прав;
-вдова або вдівець;
-батьки чи усиновителі, якщо вони не були позбавлені батьківських прав або їхні батьківські права були поновлені на час загибелі військовослужбовця.
ВИПЛАТИ МОЖУТЬ НЕ ПРИЗНАЧИТИ:
-особа, яка притягалася до адміністративної чи кримінальної відповідальності за вчинення правопорушення щодо загиблого. Також родичі загиблого не отримають компенсації, якщо він вчинив самогубство.