A A A K K K
людям із порушенням зору
Комунальний заклад "Публічна бібліотека Кам'янка-Бузької міської ради"
м. Кам'янка-Бузька

ТРЕНІНГ "ПОДОРОЖ ДО СЕБЕ"

Дата: 18.09.2023 12:17
Кількість переглядів: 62

           Тренінг "Подорож до себе" (профілактика синдрому емоційного вигорання). 
"Світячи іншим - не згори сам" - під таким гаслом в бібліотеці відбувся  психологічний тренінг  з питань емоційного вигорання працівників бібліотечної  справи.
Працівники бібліотечної справи також мають бути обізнані в питаннях збереження здоров’я, в першу чергу психологічного,  оскільки постійно працюють з людьми.
Неозброєним офіційною статистикою оком можна помітити, що чимала кількість людей навколо нас переживають ментальну втому та вигорання. Зазвичай найбільш вразливими до таких станів є ті, чия зайнятість знаходиться у переліку так званих  «допомагаючих професій»,  а також професій типу «людина-людина», в тому числі це працівники бібліотеки. 
    Зараз, перебуваючи в умовах війни, поганий настрій і виснаженість відмічає більша частина не лише військових, а й цивільних  українців, незалежно від сфери їхньої зайнятості та рівня залученості у воєнні дії. Проте, виснажене суспільство – це осередок апатії та відстороненості. Така спільнота не здатна ні реабілітувати найбільш постраждалих осіб, ні побудувати процвітаюче майбутнє, у якому належатиме жити наступним поколінням.
    Часом нам усім важливо вміти «добрати» те, чого не вистачає, з різних джерел – це не завжди має (і може) бути одна і та сама людина чи місце. Саме тому, важливо підсилювати усі ті сфери життя, звідки приходить енергія, натхнення, стійкість.
    Окрім кола найближчих, інвестувати в стосунки з колами друзів, колег, знайомих. За можливості –  виходити з дому, подорожувати безпечними куточками України, за бажанням – відвідувати кіно чи кафе. Це важливо не лише для того, аби могла функціонувати економіка, але й тому, що це дозволяє живим, задіяним у різних сферах людям, краще функціонувати на своїх ділянках.
    Тому слід шукати в собі внутрішні ресурси для профілактики та подолання емоційного вигорання.
     Слід пам'ятати, що подібне притягує подібне: чим ми цей світ наповнюємо через думки, емоції, вчинки, те до нас і повертається. 
     Виховання і самовиховання душі – саме цьому був присвячений тренінг.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування