A A A K K K
людям із порушенням зору
Комунальний заклад "Публічна бібліотека Кам'янка-Бузької міської ради"
м. Кам'янка-Бузька

ГРИГОРІЙ СКОВОРОДА – УКРАЇНСЬКИЙ СОКРАТ

Дата: 01.12.2022 11:32
Кількість переглядів: 36

Хоч не одне уже пройшло століття

З народження Сковороди,

Та мудре його слово

Жило, живе і житиме завжди.

                                        Андрій Галушко

 

     

     Григорій Сковорода- самобутнє явище української культури, родоначальник і філософії, і серця, і філософії людини, і філофії життя. Він є одним із символів України, він збагатив її філософську думку та літературу, заклав основи української культурної традиції.

Залишатися ясною душею, не дивлячись ні на що, - головне послання Григорія Савича до нас теперішніх. Тим і прекрасний Сковорода, секрет мудрості, якого ми розгадуємо вже 300 років.  Він і через три сотні літ залишається нашим сучасником, чиї мудрі поради допомагають і ще будуть допомагати нашому народу. Прилучитися до його мудрості, світлого поетичного слова справа честі і для нас.

Ми маємо щасливу нагоду пройтися стежками його життя, перечитати сторінки його творів. Двадцять п’ять років мандрував дорогами України незвичайний подорожній, проповідуючи серед народу свої філософські та соціальні погляди. У своїх філософських працях він обстоював ідею рівності між людьми, права кожного, незалежно від соціального становища на щастя і волю, вважаючи волю найвищим досягненням людини. Шлях до ідеального суспільства він бачив у вихованні нової людини через самопізнання, доступне їй завдяки розуму і внутрішньому чуттю.

Він вмів насолоджуватися кожною миттю життя. У своїх творах саме цього і вчить кожного з нас: «Шукаємо щастя по сторонах, по віках, по станах. А воно скрізь і завжди з нами, як риба у воді, так ми в ньому. Не шукай його ніде, коли не знайдеш скрізь. Воно преподібне до сонячного сіяння: відкрий тільки вхід йому в душу свою».

  Дізнатись багато нового про видатного філософа, задуматись над сенсом свого життя, над поняттями дружби та любові в житті кожної людини, пропонуємо Вам, наші читачі,  переглянувши виставку «МАНДРІВНИЙ ФІЛОСОФ» , а також запрошуємо переглянути фільм «УСЕ В ТОБІ».

 Велич Григорія Савича Сковороди полягає в тому, що такі, як він, допомагали народу лишатися нацією з великою культурою та історією. Він дав нам урок рідкісного, незвичайного життя. Урок того, як можна бути вільним серед неволі і святим серед пекла.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування