Як та чому гасло «Слава Україні!» стало кредом українців?
«Слава Україні» - українське вітання , національне гасло. З’явилося на початку ХХ століття у різних варіаціях. Набуло поширення серед українців під час під час Української революції (1918-1921). Стало гаслом українських націоналістів та борців за незалежність України. У 1920-1930-х роках було звичним на Заході України та українській діаспорі. У великій Україні відродилося після проголошення незалежності України 1991 року.
Набуло популярності під час Євромайдану у 2013 році та з початком російсько-української війни з 2014 року.
З 2018 року – військове вітання у Збройних силах України та в Національній поліції.
Перше відоме згадування гасла « Слава Україні» та відповіді « По всій землі слава!» пов’язується з середовищем харківської української студентської громади кінця ХІХ – початку ХХ ст.
ВИЗВОЛЬНІ ЗМАГАННЯ
Гасло та вітання « Слава Україні!» з’явилось в часи УНР (1918-1920 роки). Дяченко Петро Гаврилович, командир 1-го кінного полку чорних запорожців( підрозділ існував у 1918-1920 роках), згадує , що привітанням були слова «Слава Україні! – Козакам Слава!».
Юрій Горліс-Горський в романі « Холодний Яр» вказує на поширення серед повстанців Холодного Яру (1918-1922 роки) вітання « Слава Україні- Україні Слава!».
« Слава Україні - Героям Слава» було поширене в УПА та ОУН. В ОУН під проводом А. Мельника натомість вживали « Слава Україні – Навіки Слава!»
« Слава Україні ! Героям Слава!» є гаслом Конгресу українських націоналістів та ВО « Тризуб» ім. С. Бандери.
За час незалежності набуло популярності по всій України з часів Помаранчевої революції і Євромайдану. Широко використовується й зараз під час російсько - української війни.
СЛАВА ЗБРОЙНИМ СИЛАМ УКРАЇНИ!!!