КРАПЛИНИ ІСТОРІЇ МОГО НАРОДУ
Масштабна кампанія масових репресій громадян, що була розгорнута в СРСР з ініціативи керівництва СРСР й особисто Йосипа Сталіна для ліквідації реальних і потенційних політичних опонентів, залякування населення, зміни національної та соціальної структури суспільства. Наслідками комуністичного терору в Україні стало знищення політичної, мистецької та наукової еліти, деформація суспільних зв’язків, руйнування традиційних ціннісних орієнтацій. За період репресій на території УРСР, за підрахунками істориків, було засуджено до 200 000 осіб, з яких близько двох третин - до розстрілу. Решту було відправлено до в’язниць та таборів.
Нелегко складались долі дітей репресованих українців. Багато з них народилися на чужині, де минала їхня юність й гартувалися їхні характери, міцнів нестриманий потяг до свободи. Тяжкими поневіряннями заплатили вони, як і їх рідні, за те , що не хотіли бути покірними рабами. Чимало поневірянь зазнали вони, як і їхні батьки, після повернення в Україну. Зазнавши багато труднощів вони не обізлились, стали гідними громадянами своєї країни.
На території Кам'янка- Бузької ТГ створена та працює громадська організація «Спілки політв'язнів, реабілітованих та потерпілих від комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років Кам'янка- Бузької ТГ» .
11 січня в читальній залі бібліотеки для дорослих відбулося засідання громадської організації «Спілки політв'язнів, реабілітованих та потерпілих від комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років Кам'янка- Бузької ТГ». Вивчали та розглядали питання визнання осіб реабілітованими та їх соціальний захист. Засідання відбулося під головуванням Євгена Григоровича Музичука, який звернув особливу увагу на питання:
- нормативна база - визначення поняття реабілітації - категорії осіб, які мають право на реабілітацію - порядок надання особі статусу реабілітованої - грошова компенсація реабілітованим особам
Нормативна база:
Закон України "Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років"
О.Лущанець , І. Мартинюк.